Pro média

OVB Tiskové zprávy a OVB v médiích

Pro budování důvěry je u nás klíčová transparentnost. Naleznete zde aktuální tiskové zprávy, články o nás.

|

Až 66 procent Čechů cestuje podpojištěných

Češi chápou důležitost cestovního pojištění, podceňují ale jeho rozsah i limity plnění. Většina lidí procesu sjednání bohužel nevěnuje dostatečnou pozornost a může se stát, že na dovolenou odjedou tzv. podpojištění.

Uveřejněno na poradci-sobe.cz

|

Vyplatí se nyní investovat? Oblastní vedoucí OVB Jakub Sika v rozhovoru na CNN Prima News

Na otázky ohledně investování odpovídá náš oblastní vedoucí Jakub Sika v rozhovoru na CNN Prima News.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

ČNB snížila úrokovou sazbu o půl bodu, koruna vůči euru oslabila

Pokles úrokových sazeb zahájila ČNB loni v prosinci, kdy v prvním kroku snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Předtím byly sazby rok a půl v neměnné výši sedmi procent. V letošním roce úrokové sazby snížila čtyřikrát vždy o půl procentního bodu.

Uveřejněno na e-magazine.cz

|

Rozhodnutí ČNB snížit sazby nemusí hned zlevnit hypotéky, uvádí analytici

Rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodli se analytici. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji.

Uveřejněno na newstream.cz

|

CNB lowers interest rate to 4.75%

“Banks are guided by other indicators when determining interest rates on mortgage loans,” added OVB Allfinanz analyst Michael Opočenský. They have not been reducing recently and resource prices are fluctuating. “Paradoxically, we can witness a situation where some banks have made mortgage interest rates more expensive. 

Uveřejněno na praguebusinessjournal.com

|

Rozhodnutí ČNB snížit sazby nemusí hned zlevnit hypotéky

"Banky se při určování úrokových sazeb na hypotečních úvěrech řídí jinými ukazateli", doplnil analytik OVB Allfinanz Michael Opočenský. U nich poslední dobou ke snižování nedochází a ceny zdrojů kolísají.

Uveřejněno na fxstreet.cz

|

Levnější hypotéky hned nečekejte. co přinese snížení sazeb ČNB?

Rozhodnutí České národní banky (ČNB) snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodují se analytici. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji.

Uveřejněno na hrot.cz

|

ČNB na červnovém zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 4,75 %, dva členové bankovní rady žádali mírnější uvolnění měnové politiky

"Paradoxně tak můžeme být svědky situace, kdy některé banky sazby hypoték zvýšily. Obecně ale můžeme pozorovat trend, kdy banky spíše vyčkávají a vyhlíží termín 1. září, kdy jim legislativa dovolí částečně promítnout do vyčíslení náklady vzniklé při splacení úvěrů mimo období fixace, které dnes promítají do sazby v podobě takzvané opční prémie," dodal analytik OVB Allfinanz Michael Opočenský.

Uveřejněno na investicniweb.cz

|

Centrální banka se inflace nebojí. Sazby snížila víc než se čekalo. Vývoj u hypoték může přesto překvapit

Na úrokové sazby hypotečních úvěrů by toto snížení mohlo mít vliv především tím, že klienti tuto zprávu zaregistrují a budou zjišťovat, jakým způsobem se projevila do nabídkových cen úrokových sazeb úvěrů, předpokládá Michael Opočenský,
analytik OVB Allfinanz pro úvěry, který poukazuje na to, že banky se při určování výše úrokových sazeb na hypotečních úvěrech řídí jinými ukazateli.

Uveřejněno na mesec.cz

|

ČNB snížila úrokovou sazbu o půl bodu na 4,75 pct., koruna oslabila

Guvernér ČNB Aleš Michl na tiskové konferenci řekl, že v budoucnu bude bankovní rada ke snižování sazeb přistupovat opatrně a pravděpodobně tempo poklesu zpomalí, případně snižování pozastaví.

Uveřejněno na tyden.cz

|

Analytici: Rozhodnutí ČNB snížit sazby o půl bodu nemusí hned zlevnit hypotéky

Rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji. Bankovní rada ČNB dnes snížila základní sazbu z 5,25 procenta na 4,75 pct.

Uveřejněno na zlato.cz

|

Zájem o hypotéky začíná růst, rozhovor se zemským ředitelem OVB Oldřichem Beránkem

Hypoteční trh se opět dostává do kondice. Úrokové sazby klesají a zájem o půjčky na bydlení roste. Jak se bude trh vyvíjet v následujících měsících? Dočkáme se dalšího snižování úrokových sazeb? A co nákup nákup nemovitosti v zahraničí? To vše v rozhovoru se zemským ředitelem OVB Oldřichem Beránkem.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Stát začal lépe podporovat spoření na důchod. Nikdo o tom ale neví.

Pokud chtějí budoucí generace prožít klidný důchod, musí investovat. Stát sice konečně přišel se zajímavou podporou penzijního spoření, nikomu ji ale nevysvětlil, píše v komentáři Miroslav Řezník ze společnosti OVB Allfinanz.

Uveřejněno na SeznamZpravy.cz

|

Většina Čechů si na důchod spoří špatně.

Lidé o hodnotu naspořených peněz spíše přicházejí, než aby ji navyšovali, říká v komentáři Richard Beneš ze společnosti OVB Allfinanz.

Uveřejněno v deníku Právo

|

Téma společných finance řeší mnoho domácností

Experti radí jak na společné finance v reportáži na CNN Prima News.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Jaká je momentálně situace na realitním trhu?

Realita trhu s bydlením není růžová. Nekonečně dlouhé schvalovací procesy výstavby, stále relativně drahé hypotéky a nedostatek nových bytů tvoří složitou rovnici, která ovlivňuje náš každodenní život. Podívejte se na rozhovor na toto horké téma s naším zemským ředitelem Oldřichem Beránek na CNN Prima News .

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Na důchod si spoří dvě třetiny Čechů. Často špatně.

Na penzi si odkládá stranou peníze 65 procent Čechů. Jejich úložky se většinou pohybují do dvou tisíc korun měsíčně. Řada z nich si ale často dává úspory na spořicí nebo termínované účty, které v době, kdy zrovna není vysoká inflace a nerostou kvůli tomu úroky, příliš nevynášejí.

Uveřejněno na Novinky.cz

|

Průzkum: Nad rámec povinných odvodů si na penzi spoří 65 procent Čechů

Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 procent Čechů. Nejčastěji si odkládají do 2000 korun měsíčně, často na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Vyplývá to z březnového průzkumu společnosti OVB Allfinanz mezi tisícovkou respondentů.

Uveřejněno v ČTK – ceskenoviny.cz

|

Češi si na důchod šetří na „spořáku“, o možnostech investic nemají dostatek informací.

Sedm z deseti Čechů tuší, že jim výše jejich budoucího starobního důchodu nebude stačit na pokrytí měsíčních nákladů na život. Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 procent z nich. Nejčastěji si lidé nad rámec státního systému odkládají částky ve výši do dvou tisíc korun měsíčně, často ale na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Je to chyba?

Uveřejněno na idnes.cz

|

Na penzi si šetří 65 procent Čechů

Na penzi si šetří 65 % Čechů. Nejčastěji si odkládají do 2 000 Kč měsíčně, často na spořicích nebo termínovaných vkladech…Citace původní tiskové zprávy OVB.  

Uveřejněno ve všech 27 regionálních Denících

| OVB Allfinanz, a.s.

Holding OVB v hospodářském roce 2023 vykázal rekordní obrat

 • Provizní příjmy vykázaly intenzivní růst o 6,7 % na 354,3 mil. EUR
 • EBIT ve výši 17,8 mil. EUR podle plánu
 • Výsledek na akcii na úrovni předchozího roku
 • Další nárůst počtu klientů i finančních poradců

|

Zajištění na důchod a investice

Jak spoří Češi na důchod? Umí efektivně investovat? To vše najdete v tomto rozhovoru na CNN Prima News s naším zemským ředitelem Oldřichem Beránkem.

Uveřejněno na CNN Prima News

| OVB Allfinanz, a.s.

Na důchod 30 000 Kč. Češi si na něj přitom šetří na „spořáku“, o možnostech investičních nástrojů nemají dostatečné informace

Sedm z deseti Čechů tuší, že jim výše jejich budoucího starobního důchodu nebude stačit na pokrytí měsíčních nákladů na život. Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 % z nich. Nejčastěji si lidé nad rámec státního systému odkládají částky ve výši do 2 000 Kč měsíčně, často ale na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Špatně zvolené produkty a krátký investiční horizont tak sen o finanční stabilitě v penzi komplikují. Efektivní možnosti spoření na důchod se státní podporou přináší dlouhodobý investiční produkt. Češi o něm ale nemají dostatek informací.

|

Na důchod 30 000 Kč. Češi si na něj přitom šetří na „spořáku“

Sedm z deseti Čechů tuší, že jim výše jejich budoucího starobního důchodu nebude stačit na pokrytí měsíčních nákladů na život. Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 % z nich.

Uveřejněno na poradci-sobe.cz

|

Na lepší penzi si už spoří většina Čechů

Lidé o hodnotu naspořených peněz spíše přicházejí, než aby ji navyšovali, říká v komentáři Richard Beneš ze společnosti OVB Allfinanz.

Uveřejněno v deníku Lidovky

|

Průzkum: Nad rámec povinných odvodů si na penzi spoří 65 procent Čechů

Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 procent Čechů. Nejčastěji si odkládají do 2000 korun měsíčně, často na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Vyplývá to z březnového průzkumu společnosti OVB Allfinanz mezi tisícovkou respondentů.

Uveřejněno na Zlato.cz

|

Investice a český realitní trh

Investice - žhavé téma dnešních dnů, ale i otázky, jak si vede český realitní trh. Na to vše odpovídá náš oblastní vedoucí Jakub Sika. 

Uveřejněno na CNN Prima News

| OVB Allfinanz, a.s.

Společnost OVB Holding AG zaznamenala ve třetím čtvrtletí silný růst obratu

 • Úspěšné třetí čtvrtletí 2023 se silným růstem obratu ve výši 15,8 %
 • Provizní příjmy dosáhly za prvních devět měsíců 260,3 milionů EUR, což představuje meziroční nárůst o 5,3 %
 • Počet klientů a finančních poradců nadále roste
 • Výsledek na akcii dosáhl úrovně předchozího srovnávacího období, EBIT se vyvíjí podle plánu

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB Holding AG zaznamenal v prvním pololetí roku 2023 mírný růst provizních příjmů

 • Provizní příjmy vzrostly o 0,5% na 170,6 mil. EUR
 • Počet klientů se zvýšil o 4,5% na 4,41 mil.
 • Počet finančních poradů se zvýšil o 3,1% na 5 806

| OVB Allfinanz, a.s.

Valná hromada OVB Holding AG: schválena dividenda ve výši 0,90 EUR

 • Akcionáři schválili výraznou většinou všechny body programu
 • Představenstvo shrnulo pozitivní výsledky a představilo novou firemní strategii "OVB Excellence 2027"
 • Pravidelné volby do dozorčí rady: byli zvoleni tři noví členové 

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB - růst počtu klientů i finančních poradců

 • Počet klientů se zvýšil o 2,3 %
 • Počet finančních poradců vzrostl o 3,1 %
 • Provizní příjmy činily za první čtvrtletí 2023 podle plánu 83,4 mil. EUR, a tím téměř dosáhly úrovně předchozího srovnávacího období

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB uzavírá obchodní rok 2022 s rekordním obratem

 • Strategické období „OVB Evolution 2022“ je úspěšně dokončeno
 • Provizní příjmy dosáhly historicky rekordní hodnoty 331,9 mil. EUR
 • EBIT se mírně navýšil na 22 mil. EUR
 • Počet klientů a finančních poradců i nadále roste

|

Rozhovor s oblastním ředitelem OVB Markem Kapinusem na téma hypotéky.

Hypotéka je pro mnoho lidí jedinou možností, jak si pořídit vlastní bydlení, protože ceny nemovitostí jsou vysoké a většina lidí nemá k dispozici tak velké množství hotovosti. Výhodou hypotéky je možnost rozložit si financování bydlení na delší období, což činí splácení dostupnějším. Na druhou stranu je důležité pečlivě zvážit podmínky úvěru, jako jsou úrokové sazby, poplatky a případné sankce za předčasné splacení, aby se předešlo finančním problémům v budoucnosti. Jak si stojí český realitní trh a máme podnikat investice do nemovitostí? Na to vše odpovídá náš oblastní ředitel Marek Kapinus rozhovoru na CNN Prima News.

Uveřejněno na CNN Prima News

| OVB Allfinanz, a.s.

1. čtvrtletí 2022: OVB i nadále pokračuje v růstu

 • Výrazné zvýšení provizních příjmů
 • EBIT vzrostl na 6 milionů EUR
 • Růst v počtu finančních poradců a klientů

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB Holding AG prodlužuje předčasně smlouvy s CEO Mario Freisem a CFO Frankem Burowem

Dozorčí rada dnes rozhodla o předčasném prodloužení smluv CEO Mario Freise (47) a CFO Franka Burowa (49) platných do 31. prosince 2022. Dozorčí rada dnes rozhodla o předčasném prodloužení smluv CEO Mario Freise (47) a CFO Franka Burowa (49) platných do 31. prosince 2022.

| OVB Allfinanz, a.s.

Thomas Hücker odchází na vlastní žádost z osobních důvodů z představenstva společnosti OVB Holding AG

COO Thomas Hücker (56), který je členem představenstva od roku 2014, požádal dozorčí radu o předčasné ukončení smlouvy o výkonu funkce člena představenstva trvající do konce prosince 2023, a to k 31. květnu 2022.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB pokračuje v dynamickém růstu

 • Obrat vzrostl o 20 % na 234,2 mil. EUR
 • Setrvalý růst klientů i finančních poradců
 • Silný nárůst provozního hospodářského výsledku

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB s velmi úspěšným 1. pololetím roku 2021

 • Růst v počtu klientů i finančních zprostředkovatelů
 • Provizní příjmy a operativní výsledek výrazně nad úrovní předchozího roku
 • Prognóza na celý rok vylepšena

| OVB Allfinanz, a.s.

Valná hromada OVB: Ohlédnutí za úspěšným obchodním rokem 2020 a dynamickým startem do roku 2021

 • Předseda představenstva Mario Freis vysvětlil dobré hospodářské výsledky úspěšností v tvrdě konkurenčním prostředí na evropském trhu
 • Body jednání byly schváleny velkou většinou akcionářů
 • Novou členkou dozorčí rady byla zvolena Julia Wiensová

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB vstupuje do obchodního roku 2021 velmi dynamicky

 • Výrazný růst obratu a EBIT
 • Počet klientů překročil hranici 4 milionů
 • Počet finančních zprostředkovatelů vzrostl o 6,3 %

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB v jubilejním 50. roce: Nejvyšší obrat v historii společnosti

 • Provizní příjmy vzrostly o 4,9 %, na novou nejvyšší hodnotu 270,6 mil. eur
 • EBIT vzrostl na 14,9 mil. eur
 • Výrazný růst počtu klientů i finančních zprostředkovatelů
 • Dividenda na hodnotě 0,75 eur plus 0,25 eur bonus za jubileum (návrh akcionářům pro valnou hromadu konanou dne 9. června 2021)

|

Finanční poradci a experti OVB v médiích

Souhrn článků finančních poradců a odborníků centrály OVB v online médiích.

| OVB Allfinanz, a.s.

Oddělení IT OVB Allfinanz, a.s. posiluje Ondřej Zdrubecký

Od 1. 2. došlo k personálnímu posílení IT oddělení OVB Allfinanz, a.s.  To nově povede Ondřej Zdrubecký, který bude zastávat pozici Vedoucího oddělení IT.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB pokračuje v pozitivním vývoji obchodu ve třetím čtvrtletí roku 2020

 • Obrat holdingu vzrostl o 3,3 %
 • Počet klientů se zvýšil o 5,8 %
 • Počet finančních zprostředkovatelů vzrostl o 4,1 %
 • Provozní výsledek se výrazně zvýšil o 29,0 %

| OVB Allfinanz, a.s.

Centrála OVB Allfinanz, a.s. se přestěhovala do moderních kanceláří komplexu The Park na pražském Chodově

Společnost OVB Allfinanz a.s, která od roku 1992 stála u zrodu finančního poradenství v České republice a která je součástí evropského holdingu operujícího v 15 zemích, přestěhovala svoji centrálu do komplexu The Park na pražském Chodově.

| OVB Allfinanz, a.s.

Společnost OVB vstoupila do druhé poloviny roku 2020 s nárůstem obratu a výrazně lepšími výsledky

 • Provizní příjmy vzrostly o 2,9 procenta na 130,7 mil. eur
 • Provozní výsledek se výrazně zvýšil o 30,6 procenta na 7,5 mil. eur
 • Další nárůst v počtu klientů i finančních zprostředkovatelů

| OVB Allfinanz, a.s.

Andreas Simon nahrazuje v představenstvu OVB Allfinanz, a.s. Maria Freise

Ve složení představenstva OVB Allfinanz, a.s. došlo ke změně.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB Allfinanz zavedla elektronický podpis a další novinky

Společnost OVB tento týden spustila elektronický podpis interní smluvní dokumentace pro všechny své finanční poradce, kterých je více než 2500. Strategie digitalizace a zjednodušování administrativních procesů tak dosáhla dalšího důležitého milníku.

| OVB Allfinanz, a.s.

Spoření na stáří se týká každého. Kam tedy ideálně investovat?

Spoření na stáří je téma, kterému se nevyhne žádný člověk. Možností kumulace finančních prostředků na dobu důchodovou je několik. Státem regulované možnosti spadají do III. pilíře penzijního systému.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB začíná obchodní rok 2020 s výrazným nárůstem v obratu a ve výsledcích

 • Provizní příjmy vzrostly o 5,9 procent na 66,8 mil. eur
 • Provozní výsledek vzrostl o 51,6 procent na 3,9 mil. eur
 • Nárůst počtu klientů i finančních zprostředkovatelů

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB vstupuje do 50. jubilejního roku s výbornými výsledky

 • Prognóza obratu a hospodářského výsledku překonána
 • Výrazné zvýšení obratu o 11,4 procenta
 • Růst EBIT o 7,0 procent
 • Dividendy stabilní na úrovni loňského roku

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB vykazuje po třech čtvrtletích nárůst obratu o 11,7 procenta

 • Výrazný nárůst obratu ve všech třech regionech
 • Počet klientů se zvýšil o 8,1 procenta
 • Počet finančních poradců vzrostl o 4,5 procenta
 • Hospodářský výsledek Holdingu se výrazně zvýšil o 27,9 procenta

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB vykazuje dvouciferný růst obratu v prvním pololetí 2019

 • Výnosy ze zprostředkování vzrostly o 10,2 procenta na 127,1 mil. eur
 • Počet klientů se zvýšil o 7,8 procenta na 3,67 milionu
 • Základna poradců se zvětšila o 4,7 procenta na 4 954 finančních poradců
 • Hospodářský výsledek holdingu stoupl o 24 procent na 4,7 mil. eur

| OVB Allfinanz, a.s.

Od 1. 8. 2019 přebírá finanční agendu OVB Allfinanz, a.s. Oldřich Chmelík

Dne 1. 8. 2019 nastoupil na pozici vedoucího finančního oddělení Oldřich Chmelík. Nahradil tak Jana Samce, který k 31. 8. 2019 OVB opouští. Oldřich Chmelík se profesně v oblasti financí pohybuje více než 20 let.

| OVB Allfinanz, a.s.

Zhodnocení transformovaných fondů za rok 2018

Praha, 7. 6. 2019. Zhodnocení transformovaných fondů za rok 2018 je v průměru pouhých 0,71 %, zatímco průměrná míra roční inflace za uplynulý rok dosáhla 2,1 %.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB začíná obchodní rok 2019 s výrazným plusem v obratu

 • Obrat holdingu stoupl o 7,8 procenta na 63,1 mil. eur
 • Počet klientů vzrostl o 7,7 procenta na 3,63 milionu
 • Počet finančních poradců se zvýšil o 4,3 procenta na 4 911

|

OVB v obchodním roce 2018 – růst obratu i počtu klientů

 • Celkové provizní příjmy vzrostly na 231,3 mil. eur
 • Nárůst počtu klientů i finančních zprostředkovatelů
 • Návrh dividendy v nezměněné výši 75 centů za akcii
 • Vstup na belgický trh

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB Výkonnost účastnických fondů v roce 2018 a od jejich vzniku

Praha, 11. 3. 2019. Výnosy účastnických fondů penzijních společností za rok 2018 se pohybují od +0,3 % do -10,9 %. Kladného výsledku dosáhly pouze dva účastnické fondy, a to Povinný konzervativní fond Allianz PS a Povinný konzervativní fond PS České spořitelny. Ostatní fondy skončily v minusu. Především dynamické a vyvážené.

| OVB Allfinanz, a.s.

Právní a compliance oddělení OVB Allfinanz, a.s., posiluje Mgr. Miroslava Horálková, LL.M.

Od 1. 2. 2019 posílila právní a compliance oddělení OVB Allfinanz, a.s., Mgr. Miroslava Horálková, LL.M. Bude zastávat pozici vedoucí celého oddělení a řídit tři týmy.

|

Základy finanční gramotnosti by měl mít úplně každý člověk

Oblastní ředitel finančně poradenské společnosti OVB Allfinanz Martin Hájek o výuce finanční gramotnosti a její důležitosti.

| OVB Allfinanz, a.s.

Holding OVB proniká na atraktivní trh v Belgii

 • Holding OVB získal 100% podíl v belgické firmě Willemot NV se sídlem v Gentu
 • OVB tak pokračuje v evropské expanzi a ukazuje stálý potenciál růstu

| OVB Allfinanz, a.s.

Nárůst obratu OVB v prvních devíti měsících roku 2018

 • Region střední a východní Evropa navýšil svůj obrat o 3,7 procenta
 • Vyššího obratu dosáhl i region Německo
 • Prognóza předpokládá zvýšení obratu v roce 2018

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB Allfinanz, a.s. získala licenci jako samostatný zprostředkovatel spotřebitelských úvěrů

Praha, 10. září 2018 – OVB Allfinanz, a.s. získala v srpnu od České národní banky licenci jako samostatný zprostředkovatel spotřebitelských úvěrů. K 5. 9. 2018 je u ČNB registrovaných 1598 finančních poradců OVB, kteří smějí spotřebitelské úvěry zprostředkovávat. Licence umožňuje sjednávání těchto produktů u 13 bankovních institucí.

|

Peníze mají pracovat pro vás, ne pro jiné

V červenci byla mediálněvelmi propírána snaha některých politických stran ovlivnitreklamu na půjčky. Snaha regulovat trh s půjčkami byla ze strany České národní banky určitě správnou cestou. Zákon o spotřebitelském úvěru, který vešel v platnost v prosinci roku 2016, hodně změnil hřiště, na kterém se v Česku půjčovalo. Snaha omezit reklamu na půjčky už je vlastně jen třešničkou na dortu, protože podstatu problému vlastně neřeší.V Česku máme totiž dvě věci, které lidem brání v tom udělat správné rozhodnutí.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB dosáhla v prvním pololetí roku 2018 růstu obratu a počtu klientů

 • Nejsilnějším regionem je střední a východní Evropa s 3,9% růstem obratu
 • Obrat v regionu Německo vykazuje trend růstu
 • Počet klientů se dále zvyšuje

| OVB Allfinanz, a.s.

35 let sdružení OVB na pomoc potřebným – „Menschen in Not e. V.“ (Lidé v nouzi, registrované neziskové sdružení)

Přijímání společenské odpovědnosti je pro OVB velmi důležité. Před 35 lety vznikla s cílem finančně podporovat jedno sociální zařízení v Kolíně nad Rýnem organizace OVB zaměřená na pomoc potřebným, nazvaná „Menschen in Not e.V.“ (Lidé v nouzi, registrované neziskové sdružení).

|

Manažeři podceňují rizika a nemyslí na zadní vrátka

Ve své konzultantské praxi se často setkávám s lidmi, kteří vydělávají nadprůměrně velké peníze. Mívají také značný majetek, o kterém si myslí, že je zároveň přímým zajištěním jejich rodiny. Není to ale tak jednoduché, jak se to na první pohled jeví.

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB v prvním čtvrtletí hlásí růst počtu klientů a stabilní vývoj obratu

 • Počet klientů vzrostl na 3,37 milionu
 • Celkové provizní příjmy mírně vyšší než v předchozím roce
 • Vývoj výsledku ovlivněn výdajem na strategická opatření

| OVB Allfinanz, a.s.

OVB v obchodním roce 2017: růst počtu klientů a značně stabilní vývoj podnikání

 • Obrat a provizní příjmy dosahují téměř stejně vysoké úrovně jako v předchozím roce
 • Uplatňuje se strategie „OVB Evolution 2022“

| OVB Allfinanz, a.s.

Výkonnost účastnických fondů 2017

Které penzijní fondy v roce 2017 nejvíce vydělaly?

Minulý rok byl z hlediska účastnických fondů penzijních společností úspěšný především pro fondy s rizikovějším profilem, tedy dynamické a vyvážené. Konzervativní fondy nepřekonaly inflaci a žádný z nich nedosáhl plusového zhodnocení. Nejvyšší výnos činil více než 14 procent, nejhůře dopadl fond s pasivní bilancí téměř dvě procenta. To vše při průměrné roční inflaci 2,5 procenta.

|

V roce 2050 bude třetina Čechů v důchodu. Dnešní třicátníci si to nepřipouštějí

Demografický strom je neúprosný. Za tři dekády čekají české důchodce hubené roky. Pokud na stáří nebudou myslet včas.

Česká populace stárne, a to takřka nepřetržitě. Společně s kvalitnější zdravotní péčí se trvale zvyšuje věk dožití obyvatel České republiky. Zatímco v roce 1950 bylo pouze 8 procent populace starší než 65 let, dnes je to víc než dvojnásobek. V Česku jsou v této věkové skupině nyní zhruba 2 miliony lidí, což představuje 19 procent všech obyvatel.

|

Češi a finance – 3 životní etapy

Finanční vzdělávání nebo finanční gramotnost – to jsou ekonomická, politická i spole - čenská témata poslední doby. Vzdělávají se děti na školách, už i základních. Dospělí se vzdělávají, leckdy už pozdě, v nejrůznějších občanských poradnách. A stejně jako finanční poradci své klienty průběžně vzdělávají také banky a pojišťovny. Finanční gramotnost se tak stává tématem, se kterým se setkávají všichni, bez rozdílu životní etapy, vekteré se právě nacházejí.

|

Jak nejlépe pojistit chatu či chalupu

Většina majitelů chat a chalup, kteří je v zimě nevyužívají, je nyní zazimovává. Neměli by ale zapomínat ani na správné nastavení pojištění majetku, které je ochrání před přírodními živly či zloději.

|

Při vloupání pomůže jen kvalitní pojištění

V letních měsících pojišťovny evidují oproti zbytku roku nárůst počtu vloupání do domů a bytů asi o 15 procent. Proti zlodějům je možné se pojistit, běžně v rámci pojištění domácnosti. Aby však poté člověk mohl po případném vloupání počítat s výplatou adekvátního pojistného plnění, je zapotřebí dodržet několik zásad a pravidel.

|

Kdy se vyplatí sjednat si životní pojištění

Češi se zajišťují na životní rizika daleko méně než většina ostatních Evropanů.

Jestliže evropský poměr je 61 procent ku 39 procentům ve prospěch životního pojištění z pohledu celkového předepsaného pojistného, pak u nás je poměr životního pojištění téměř přesně opačný.

|

Výuka finanční gramotnosti baví mě i děti

Ulrike Trepáková se z učitelky v mateřské škole stala finanční poradkyní ve společnosti OVB Allfinanz, a. s. Od roku 2010 se věnuje výuce finanční gramotnosti na základních školách.

O svých zkušenostech nejen s výukou se podělila v tomto rozhovoru.

Kontaktujte marketingové oddělení

OVB Allfinanz, a.s.

Marketingové oddělení

V Parku 2343/24

148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.: +420 241 094 110

dusan.pavlu@ovb.cz