OVB v médiích

|

Až 66 procent Čechů cestuje podpojištěných

Češi chápou důležitost cestovního pojištění, podceňují ale jeho rozsah i limity plnění. Většina lidí procesu sjednání bohužel nevěnuje dostatečnou pozornost a může se stát, že na dovolenou odjedou tzv. podpojištění.

Uveřejněno na poradci-sobe.cz

|

Vyplatí se nyní investovat? Oblastní vedoucí OVB Jakub Sika v rozhovoru na CNN Prima News

Na otázky ohledně investování odpovídá náš oblastní vedoucí Jakub Sika v rozhovoru na CNN Prima News.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

ČNB snížila úrokovou sazbu o půl bodu, koruna vůči euru oslabila

Pokles úrokových sazeb zahájila ČNB loni v prosinci, kdy v prvním kroku snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Předtím byly sazby rok a půl v neměnné výši sedmi procent. V letošním roce úrokové sazby snížila čtyřikrát vždy o půl procentního bodu.

Uveřejněno na e-magazine.cz

|

Rozhodnutí ČNB snížit sazby nemusí hned zlevnit hypotéky, uvádí analytici

Rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodli se analytici. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji.

Uveřejněno na newstream.cz

|

CNB lowers interest rate to 4.75%

“Banks are guided by other indicators when determining interest rates on mortgage loans,” added OVB Allfinanz analyst Michael Opočenský. They have not been reducing recently and resource prices are fluctuating. “Paradoxically, we can witness a situation where some banks have made mortgage interest rates more expensive. 

Uveřejněno na praguebusinessjournal.com

|

Rozhodnutí ČNB snížit sazby nemusí hned zlevnit hypotéky

"Banky se při určování úrokových sazeb na hypotečních úvěrech řídí jinými ukazateli", doplnil analytik OVB Allfinanz Michael Opočenský. U nich poslední dobou ke snižování nedochází a ceny zdrojů kolísají.

Uveřejněno na fxstreet.cz

|

Levnější hypotéky hned nečekejte. co přinese snížení sazeb ČNB?

Rozhodnutí České národní banky (ČNB) snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodují se analytici. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji.

Uveřejněno na hrot.cz

|

ČNB na červnovém zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 4,75 %, dva členové bankovní rady žádali mírnější uvolnění měnové politiky

"Paradoxně tak můžeme být svědky situace, kdy některé banky sazby hypoték zvýšily. Obecně ale můžeme pozorovat trend, kdy banky spíše vyčkávají a vyhlíží termín 1. září, kdy jim legislativa dovolí částečně promítnout do vyčíslení náklady vzniklé při splacení úvěrů mimo období fixace, které dnes promítají do sazby v podobě takzvané opční prémie," dodal analytik OVB Allfinanz Michael Opočenský.

Uveřejněno na investicniweb.cz

|

Centrální banka se inflace nebojí. Sazby snížila víc než se čekalo. Vývoj u hypoték může přesto překvapit

Na úrokové sazby hypotečních úvěrů by toto snížení mohlo mít vliv především tím, že klienti tuto zprávu zaregistrují a budou zjišťovat, jakým způsobem se projevila do nabídkových cen úrokových sazeb úvěrů, předpokládá Michael Opočenský,
analytik OVB Allfinanz pro úvěry, který poukazuje na to, že banky se při určování výše úrokových sazeb na hypotečních úvěrech řídí jinými ukazateli.

Uveřejněno na mesec.cz

|

ČNB snížila úrokovou sazbu o půl bodu na 4,75 pct., koruna oslabila

Guvernér ČNB Aleš Michl na tiskové konferenci řekl, že v budoucnu bude bankovní rada ke snižování sazeb přistupovat opatrně a pravděpodobně tempo poklesu zpomalí, případně snižování pozastaví.

Uveřejněno na tyden.cz

|

Analytici: Rozhodnutí ČNB snížit sazby o půl bodu nemusí hned zlevnit hypotéky

Rozhodnutí České národní banky snížit úrokové sazby o půl procentního bodu nemusí bezprostředně zlevnit hypotéky, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Naopak úročení vkladů podle nich zřejmě klesne výrazněji. Bankovní rada ČNB dnes snížila základní sazbu z 5,25 procenta na 4,75 pct.

Uveřejněno na zlato.cz

|

Zájem o hypotéky začíná růst, rozhovor se zemským ředitelem OVB Oldřichem Beránkem

Hypoteční trh se opět dostává do kondice. Úrokové sazby klesají a zájem o půjčky na bydlení roste. Jak se bude trh vyvíjet v následujících měsících? Dočkáme se dalšího snižování úrokových sazeb? A co nákup nákup nemovitosti v zahraničí? To vše v rozhovoru se zemským ředitelem OVB Oldřichem Beránkem.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Stát začal lépe podporovat spoření na důchod. Nikdo o tom ale neví.

Pokud chtějí budoucí generace prožít klidný důchod, musí investovat. Stát sice konečně přišel se zajímavou podporou penzijního spoření, nikomu ji ale nevysvětlil, píše v komentáři Miroslav Řezník ze společnosti OVB Allfinanz.

Uveřejněno na SeznamZpravy.cz

|

Většina Čechů si na důchod spoří špatně.

Lidé o hodnotu naspořených peněz spíše přicházejí, než aby ji navyšovali, říká v komentáři Richard Beneš ze společnosti OVB Allfinanz.

Uveřejněno v deníku Právo

|

Téma společných finance řeší mnoho domácností

Experti radí jak na společné finance v reportáži na CNN Prima News.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Jaká je momentálně situace na realitním trhu?

Realita trhu s bydlením není růžová. Nekonečně dlouhé schvalovací procesy výstavby, stále relativně drahé hypotéky a nedostatek nových bytů tvoří složitou rovnici, která ovlivňuje náš každodenní život. Podívejte se na rozhovor na toto horké téma s naším zemským ředitelem Oldřichem Beránek na CNN Prima News .

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Na důchod si spoří dvě třetiny Čechů. Často špatně.

Na penzi si odkládá stranou peníze 65 procent Čechů. Jejich úložky se většinou pohybují do dvou tisíc korun měsíčně. Řada z nich si ale často dává úspory na spořicí nebo termínované účty, které v době, kdy zrovna není vysoká inflace a nerostou kvůli tomu úroky, příliš nevynášejí.

Uveřejněno na Novinky.cz

|

Průzkum: Nad rámec povinných odvodů si na penzi spoří 65 procent Čechů

Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 procent Čechů. Nejčastěji si odkládají do 2000 korun měsíčně, často na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Vyplývá to z březnového průzkumu společnosti OVB Allfinanz mezi tisícovkou respondentů.

Uveřejněno v ČTK – ceskenoviny.cz

|

Češi si na důchod šetří na „spořáku“, o možnostech investic nemají dostatek informací.

Sedm z deseti Čechů tuší, že jim výše jejich budoucího starobního důchodu nebude stačit na pokrytí měsíčních nákladů na život. Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 procent z nich. Nejčastěji si lidé nad rámec státního systému odkládají částky ve výši do dvou tisíc korun měsíčně, často ale na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Je to chyba?

Uveřejněno na idnes.cz

|

Na penzi si šetří 65 procent Čechů

Na penzi si šetří 65 % Čechů. Nejčastěji si odkládají do 2 000 Kč měsíčně, často na spořicích nebo termínovaných vkladech…Citace původní tiskové zprávy OVB.  

Uveřejněno ve všech 27 regionálních Denících

|

Zajištění na důchod a investice

Jak spoří Češi na důchod? Umí efektivně investovat? To vše najdete v tomto rozhovoru na CNN Prima News s naším zemským ředitelem Oldřichem Beránkem.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Na důchod 30 000 Kč. Češi si na něj přitom šetří na „spořáku“

Sedm z deseti Čechů tuší, že jim výše jejich budoucího starobního důchodu nebude stačit na pokrytí měsíčních nákladů na život. Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 % z nich.

Uveřejněno na poradci-sobe.cz

|

Na lepší penzi si už spoří většina Čechů

Lidé o hodnotu naspořených peněz spíše přicházejí, než aby ji navyšovali, říká v komentáři Richard Beneš ze společnosti OVB Allfinanz.

Uveřejněno v deníku Lidovky

|

Průzkum: Nad rámec povinných odvodů si na penzi spoří 65 procent Čechů

Nad rámec povinných odvodů do klasického státního důchodového systému si spoří 65 procent Čechů. Nejčastěji si odkládají do 2000 korun měsíčně, často na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech. Vyplývá to z březnového průzkumu společnosti OVB Allfinanz mezi tisícovkou respondentů.

Uveřejněno na Zlato.cz

|

Investice a český realitní trh

Investice - žhavé téma dnešních dnů, ale i otázky, jak si vede český realitní trh. Na to vše odpovídá náš oblastní vedoucí Jakub Sika. 

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Rozhovor s oblastním ředitelem OVB Markem Kapinusem na téma hypotéky.

Hypotéka je pro mnoho lidí jedinou možností, jak si pořídit vlastní bydlení, protože ceny nemovitostí jsou vysoké a většina lidí nemá k dispozici tak velké množství hotovosti. Výhodou hypotéky je možnost rozložit si financování bydlení na delší období, což činí splácení dostupnějším. Na druhou stranu je důležité pečlivě zvážit podmínky úvěru, jako jsou úrokové sazby, poplatky a případné sankce za předčasné splacení, aby se předešlo finančním problémům v budoucnosti. Jak si stojí český realitní trh a máme podnikat investice do nemovitostí? Na to vše odpovídá náš oblastní ředitel Marek Kapinus rozhovoru na CNN Prima News.

Uveřejněno na CNN Prima News

|

Finanční poradci a experti OVB v médiích

Souhrn článků finančních poradců a odborníků centrály OVB v online médiích.

|

Základy finanční gramotnosti by měl mít úplně každý člověk

Oblastní ředitel finančně poradenské společnosti OVB Allfinanz Martin Hájek o výuce finanční gramotnosti a její důležitosti.

|

Peníze mají pracovat pro vás, ne pro jiné

V červenci byla mediálněvelmi propírána snaha některých politických stran ovlivnitreklamu na půjčky. Snaha regulovat trh s půjčkami byla ze strany České národní banky určitě správnou cestou. Zákon o spotřebitelském úvěru, který vešel v platnost v prosinci roku 2016, hodně změnil hřiště, na kterém se v Česku půjčovalo. Snaha omezit reklamu na půjčky už je vlastně jen třešničkou na dortu, protože podstatu problému vlastně neřeší.V Česku máme totiž dvě věci, které lidem brání v tom udělat správné rozhodnutí.

|

Manažeři podceňují rizika a nemyslí na zadní vrátka

Ve své konzultantské praxi se často setkávám s lidmi, kteří vydělávají nadprůměrně velké peníze. Mívají také značný majetek, o kterém si myslí, že je zároveň přímým zajištěním jejich rodiny. Není to ale tak jednoduché, jak se to na první pohled jeví.

|

V roce 2050 bude třetina Čechů v důchodu. Dnešní třicátníci si to nepřipouštějí

Demografický strom je neúprosný. Za tři dekády čekají české důchodce hubené roky. Pokud na stáří nebudou myslet včas.

Česká populace stárne, a to takřka nepřetržitě. Společně s kvalitnější zdravotní péčí se trvale zvyšuje věk dožití obyvatel České republiky. Zatímco v roce 1950 bylo pouze 8 procent populace starší než 65 let, dnes je to víc než dvojnásobek. V Česku jsou v této věkové skupině nyní zhruba 2 miliony lidí, což představuje 19 procent všech obyvatel.

|

Češi a finance – 3 životní etapy

Finanční vzdělávání nebo finanční gramotnost – to jsou ekonomická, politická i spole - čenská témata poslední doby. Vzdělávají se děti na školách, už i základních. Dospělí se vzdělávají, leckdy už pozdě, v nejrůznějších občanských poradnách. A stejně jako finanční poradci své klienty průběžně vzdělávají také banky a pojišťovny. Finanční gramotnost se tak stává tématem, se kterým se setkávají všichni, bez rozdílu životní etapy, vekteré se právě nacházejí.

|

Jak nejlépe pojistit chatu či chalupu

Většina majitelů chat a chalup, kteří je v zimě nevyužívají, je nyní zazimovává. Neměli by ale zapomínat ani na správné nastavení pojištění majetku, které je ochrání před přírodními živly či zloději.

|

Při vloupání pomůže jen kvalitní pojištění

V letních měsících pojišťovny evidují oproti zbytku roku nárůst počtu vloupání do domů a bytů asi o 15 procent. Proti zlodějům je možné se pojistit, běžně v rámci pojištění domácnosti. Aby však poté člověk mohl po případném vloupání počítat s výplatou adekvátního pojistného plnění, je zapotřebí dodržet několik zásad a pravidel.

|

Kdy se vyplatí sjednat si životní pojištění

Češi se zajišťují na životní rizika daleko méně než většina ostatních Evropanů.

Jestliže evropský poměr je 61 procent ku 39 procentům ve prospěch životního pojištění z pohledu celkového předepsaného pojistného, pak u nás je poměr životního pojištění téměř přesně opačný.

|

Výuka finanční gramotnosti baví mě i děti

Ulrike Trepáková se z učitelky v mateřské škole stala finanční poradkyní ve společnosti OVB Allfinanz, a. s. Od roku 2010 se věnuje výuce finanční gramotnosti na základních školách.

O svých zkušenostech nejen s výukou se podělila v tomto rozhovoru.

Kontaktujte marketingové oddělení

OVB Allfinanz, a.s.

Marketingové oddělení

V Parku 2343/24

148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.: +420 241 094 110

dusan.pavlu@ovb.cz