OVB v médiích

Here you can read selected media reports and publications about OVB.

|

Finanční poradci a experti OVB v médiích

Souhrn článků finančních poradců a odborníků centrály OVB v online médiích.

|

Základy finanční gramotnosti by měl mít úplně každý člověk

Oblastní ředitel finančně poradenské společnosti OVB Allfinanz Martin Hájek o výuce finanční gramotnosti a její důležitosti.

|

Peníze mají pracovat pro vás, ne pro jiné

V červenci byla mediálněvelmi propírána snaha některých politických stran ovlivnitreklamu na půjčky. Snaha regulovat trh s půjčkami byla ze strany České národní banky určitě správnou cestou. Zákon o spotřebitelském úvěru, který vešel v platnost v prosinci roku 2016, hodně změnil hřiště, na kterém se v Česku půjčovalo. Snaha omezit reklamu na půjčky už je vlastně jen třešničkou na dortu, protože podstatu problému vlastně neřeší.V Česku máme totiž dvě věci, které lidem brání v tom udělat správné rozhodnutí.

|

Manažeři podceňují rizika a nemyslí na zadní vrátka

Ve své konzultantské praxi se často setkávám s lidmi, kteří vydělávají nadprůměrně velké peníze. Mívají také značný majetek, o kterém si myslí, že je zároveň přímým zajištěním jejich rodiny. Není to ale tak jednoduché, jak se to na první pohled jeví.

|

V roce 2050 bude třetina Čechů v důchodu. Dnešní třicátníci si to nepřipouštějí

Demografický strom je neúprosný. Za tři dekády čekají české důchodce hubené roky. Pokud na stáří nebudou myslet včas.

Česká populace stárne, a to takřka nepřetržitě. Společně s kvalitnější zdravotní péčí se trvale zvyšuje věk dožití obyvatel České republiky. Zatímco v roce 1950 bylo pouze 8 procent populace starší než 65 let, dnes je to víc než dvojnásobek. V Česku jsou v této věkové skupině nyní zhruba 2 miliony lidí, což představuje 19 procent všech obyvatel.

|

Češi a finance – 3 životní etapy

Finanční vzdělávání nebo finanční gramotnost – to jsou ekonomická, politická i spole - čenská témata poslední doby. Vzdělávají se děti na školách, už i základních. Dospělí se vzdělávají, leckdy už pozdě, v nejrůznějších občanských poradnách. A stejně jako finanční poradci své klienty průběžně vzdělávají také banky a pojišťovny. Finanční gramotnost se tak stává tématem, se kterým se setkávají všichni, bez rozdílu životní etapy, vekteré se právě nacházejí.

|

Jak nejlépe pojistit chatu či chalupu

Většina majitelů chat a chalup, kteří je v zimě nevyužívají, je nyní zazimovává. Neměli by ale zapomínat ani na správné nastavení pojištění majetku, které je ochrání před přírodními živly či zloději.

|

Při vloupání pomůže jen kvalitní pojištění

V letních měsících pojišťovny evidují oproti zbytku roku nárůst počtu vloupání do domů a bytů asi o 15 procent. Proti zlodějům je možné se pojistit, běžně v rámci pojištění domácnosti. Aby však poté člověk mohl po případném vloupání počítat s výplatou adekvátního pojistného plnění, je zapotřebí dodržet několik zásad a pravidel.

|

Kdy se vyplatí sjednat si životní pojištění

Češi se zajišťují na životní rizika daleko méně než většina ostatních Evropanů.

Jestliže evropský poměr je 61 procent ku 39 procentům ve prospěch životního pojištění z pohledu celkového předepsaného pojistného, pak u nás je poměr životního pojištění téměř přesně opačný.

|

Výuka finanční gramotnosti baví mě i děti

Ulrike Trepáková se z učitelky v mateřské škole stala finanční poradkyní ve společnosti OVB Allfinanz, a. s. Od roku 2010 se věnuje výuce finanční gramotnosti na základních školách.

O svých zkušenostech nejen s výukou se podělila v tomto rozhovoru.

Kontaktujte marketingové oddělení

OVB Allfinanz, a.s.
Marketingové oddělení

V Parku 2343/24
148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.: +420 241 094 110

ovb@ovb.cz