Thomas Hücker odchází na vlastní žádost z osobních důvodů z představenstva společnosti OVB Holding AG

|

Kolín nad Rýnem, 31. března 2022. COO Thomas Hücker (56), který je členem představenstva od roku 2014, požádal dozorčí radu o předčasné ukončení smlouvy o výkonu funkce člena představenstva trvající do konce prosince 2023, a to k 31. květnu 2022. Dozorčí rada toto rozhodnutí respektuje a dnes ukončení smlouvy schválila. Funkce pana Hückera převezme od 1. června 2022 dočasně předseda představenstva Mario Freis.

Pan Hücker odchází ze společnosti na vlastní žádost z osobních důvodů. Představenstvo a dozorčí rada toho rozhodnutí pana Hückera s politováním akceptují, děkují mu za jeho dlouholeté vysoké a úspěšné nasazení pro další rozvoj společnosti i vždy konstruktivní spolupráci a do budoucna mu přejí vše nejlepší.

O holdingu OVB

Holding OVB se sídlem v Kolíně nad Rýnem je jedním z předních evropských poskytovatelů finančních služeb. Od svého založení v roce 1970 se OVB při své obchodní činnosti zaměřuje na dlouhodobé, široce koncipované, a především proklientsky orientované finanční poradenství pro domácnosti.

OVB spolupracuje s více než 100 významnými poskytovateli produktů a svými konkurenceschopnými produkty uspokojuje individuální potřeby svých klientů v oblasti životního zabezpečení, zajištění na stáří, ochrany a budování majetku. Společnost OVB působí v současné době v 15 evropských zemích. 5 603 finančních poradců, kteří provozují finanční poradenství jako hlavní výdělečnou činnost, pečuje o zhruba 4,13 milionu klientů. V roce 2021 vytvořil OVB Holding AG se svými dceřinými společnostmi celkový výnos ve výši 320,7 mil. EUR a EBIT ve výši 21,8 mil. EUR.

OVB Holding AG je od července roku 2006 kótován na Frankfurtské burze cenných papírů (Prime Standard, ISIN DE0006286560).

Tuto tiskovou zprávu naleznete rovněž na internetu na adrese: www.ovb.cz / Pro média / Tiskové zprávy