Od 1. 8. 2019 přebírá finanční agendu OVB Allfinanz, a.s. Oldřich Chmelík

|

Dne 1. 8. 2019 nastoupil na pozici vedoucího finančního oddělení Oldřich Chmelík. Nahradil tak Jana Samce, který k 31. 8. 2019 OVB opouští. Oldřich Chmelík se profesně v oblasti financí pohybuje více než 20 let. Svou profesní kariéru započal v Komerční bance, následně zastával různé vedoucí pozice ve významných výrobních společnostech a posledních bezmála 15 let působil na pozici finančního ředitele renomované finančně poradenské firmy. Mezi zájmy Oldřicha Chmelíka patří tenis a vážná hudba.

Janu Samcovi děkujeme za uplynulé roky práce v OVB a přejeme mu pracovní úspěchy v jeho dalším profesním působení. Oldřichovi Chmelíkovi přejeme hodně úspěchů v nové pozici.

O holdingu OVB

Holding OVB se sídlem v Kolíně nad Rýnem je jedním z předních evropských poskytovatelů finančních služeb. Od svého založení v roce 1970 se OVB při své obchodní činnosti zaměřuje na dlouhodobé, široce koncipované a především proklientsky orientované finanční poradenství pro domácnosti. OVB spolupracuje s více než 100 významnými poskytovateli produktů a svými konkurenceschopnými službami uspokojuje individuální potřeby klientů v oblasti životního zabezpečení, zajištění na stáří a ochrany a budování majetku. Společnost OVB působí v současné době v 15 evropských zemích.

4 954 finančních poradců, kteří mají finanční poradenství jako hlavní výdělečnou činnost, pečuje zhruba o 3,67 milionu klientů.

V roce 2018 vytvořil OVB Holding AG se svými dceřinými společnostmi celkové provizní příjmy ve výši 231,3 milionu eur a EBIT ve výši 13,2 milionu eur. OVB Holding AG je od července roku 2006 kótován na Frankfurtské burze cenných papírů (Prime Standard, ISIN DE0006286560).

OVB Allfinanz, a.s., byla založena v České republice v roce 1992. Jsme hrdí na to, že jsme s více než jedním milionem klientů jednou z nejúspěšnějších zemí v rámci celého holdingu. OVB má více než 2 500 finančních poradců (vázaných zástupců registrovaných ČNB).