Skupina mladých lidí mluví - Blog OVB
Vše o vašich financích

Náš blog

Zde se dozvíte vše o tématech financí, opatření, pojištění a kariéry. Poskytujeme vám užitečné tipy pro váš každodenní život, informujeme o novinkách ze světa financí a dáváme vám náhled ze zákulisí OVB.

Žena s autem na kraji silnice má poruchu auta

| OVB Allfinanz, a.s.

Jak se ochránit před poškozením vašeho auta či domu kunou

Chladné zimní měsíce jsou pryč a blíží se začátek léta, který s sebou přináší nezvané hosty – kuny. Poškození auta či domu kunou je nejen nepříjemné, ale většinou taky drahé. Od překousaných kabelů u motoru auta až po podivné zvuky na půdě domu – kuny mohou napáchat škody různými způsoby. Jak ale nejlépe ochránit své auto či dům před poškozením kunami nebo jinými hlodavci? Máme pro vás několik tipů na toto téma.

Matka držící své dítě ve vzduchu před jezerem

| OVB Allfinanz, a.s.

Zabezpečte sebe a svou rodinu s životním pojištěním

Chcete finančně zabezpečovat svou rodinu, nebo vytvořit rezervu na stáří? Proč nedělat obojí najednou? Životní pojištění to umožňuje, kombinuje totiž obě složky. Jaké pojištění se ale ve vaší situaci vyplatí? Investiční, kapitálové či rizikové životní pojištění – shrnuli jsme nejdůležitější informace a tipy na toto téma.

Mladá žena běhající v parku

| OVB Allfinanz, a.s.

Pojištění pro mladé: vše, co potřebujete vědět

Pojištění pracovní neschopnosti, pojištění domácnosti nebo pojištění odpovědnosti za škodu – seznam pojištění je dlouhý a udržet si v něm přehled je téměř nemožné. Pro každou životní situaci, každou cennou věc a každou situaci existuje pojištění. Která pojištění potřebujete? Která jsou méně důležitá? V tomto článku se dozvíte, která pojištění mají pro mladé lidi největší smysl.

| OVB Allfinanz, a.s.

Co v praxi znamená schválení novely zákona o spotřebitelském úvěru?

Konec roku, přinášející obvyklé bilancování a také plány na nadcházející rok, je tady. Klienti s hypotékami, kterým končí fixace, hledí do budoucna s jistou obavou. Ví, že splátka jejich úvěru bude určitě vyšší, takže řeší a konzultují, na jak dlouho fixovat novou úrokovou sazbu.  Klienti, kteří zvažují koupi nemovitosti s využitím financování prostřednictvím hypotéky, přemýšlí o tom, kdy na to přijde optimální doba, což v překladu znamená nižší úrokové sazby a potažmo i ceny nemovitostí. Nebo minimálně zastavení jejich růstu. A když financovat úvěrem, tak jakou zvolit fixaci úroků?

Pár se stěhuje do svého prvního vlastního bydlení

| OVB Allfinanz, a.s.

Financování nemovitosti: Splnění snu o vlastním bydlení

Konečně jste pryč z pronajatého bytu a můžete se nastěhovat do vlastního domu se zahradou. Teď si můžete zařídit svůj prostor mezi čtyřmi stěnami tak, jak se vám to líbí – aniž byste museli požádat svého pronajímatele nebo družstvo o povolení. Aby se sen o vlastním bydlení nezměnil v noční můru, je důležité si koupi správně naplánovat časově i finančně. Povíme vám, jak můžete realizovat svůj sen o vlastním bydlení navzdory vysokým cenám a úrokovým sazbám.

| OVB Allfinanz, a.s.

Hypotéky — spolu v dobrém, ale i ve zlém

„Vláda chce lidem zdražit přechod k levnějším úvěrům! Co je to zase za kšefty mezi vládou a bankami? Tak tohle už ale opravdu nemyslí vážně, oni už neví, jak ty lidi obrat?“ Titulky a komentáře podobného znění nedávno plnily český mediální prostor. Trochu tak rozvířily kalné vody, které se kolem tématu účelně vynaložených nákladů časem usadily. Následovaly poté, co vláda schválila novelu zákona o spotřebitelském úvěru.

Nevěsta a ženich smějící se při objímání – plánování svatby

| OVB Allfinanz, a.s.

Plánování svatby: Jak ušetřit na svatebním rozpočtu

Ať už v malém rodinném kruhu na vlastní zahradě, nebo se stovkami hostů na pobřeží Itálie,  vlastní svatba je jedním z nejkrásnějších, ale také  nejdražších dnů života mnoha párů. Měla by být nejen dobře naplánovaná, ale i rozumně financovaná. Shrnuli jsme nejdůležitější aspekty a ukážeme vám, jak si snadno svatební rozpočet naplánovat.

Dva muži sedící na dodávce – Vanlife

| OVB Allfinanz, a.s.

Vanlife: Život v dodávce – Jak se správně pojistit a financovat na cestách

Ranní probuzení v Česku a večerní usínání v Chorvatsku s výhledem na moře. Cestování obytným autem je nezapomenutelné dobrodružství. Aby se sen o bezmezné svobodě neproměnil v noční můru, měli byste se dobře připravit. Ukážeme vám, jak být připraveni na nečekané – jak finančně, tak i z hlediska pojištění.

| OVB Allfinanz, a.s.

Kdo pomůže hypotečnímu kohoutkovi?

Minulý týden jsem četl dceři pohádku o kohoutkovi a slepičce. Vypráví, jak kohoutkovi uvízne v krku zrnko, které v rychlosti sezobne, protože se nechce se slepičkou rozdělit. Slepička pak běhá po různých lidech, zvířatech, živlech a meteorologických útvarech, aby získala trochu vody, která by zrnko z krku uvolnila.