Skupina mladých lidí mluví - Blog OVB
Vše o vašich financích

Náš blog

Zde se dozvíte vše o tématech financí, opatření, pojištění a kariéry. Poskytujeme vám užitečné tipy pro váš každodenní život, informujeme o novinkách ze světa financí a dáváme vám náhled ze zákulisí OVB.

| OVB Allfinanz, a.s.

Co v praxi znamená schválení novely zákona o spotřebitelském úvěru?

Konec roku, přinášející obvyklé bilancování a také plány na nadcházející rok, je tady. Klienti s hypotékami, kterým končí fixace, hledí do budoucna s jistou obavou. Ví, že splátka jejich úvěru bude určitě vyšší, takže řeší a konzultují, na jak dlouho fixovat novou úrokovou sazbu.  Klienti, kteří zvažují koupi nemovitosti s využitím financování prostřednictvím hypotéky, přemýšlí o tom, kdy na to přijde optimální doba, což v překladu znamená nižší úrokové sazby a potažmo i ceny nemovitostí. Nebo minimálně zastavení jejich růstu. A když financovat úvěrem, tak jakou zvolit fixaci úroků?

Pár se stěhuje do svého prvního vlastního bydlení

| OVB Allfinanz, a.s.

Financování nemovitosti: Splnění snu o vlastním bydlení

Konečně jste pryč z pronajatého bytu a můžete se nastěhovat do vlastního domu se zahradou. Teď si můžete zařídit svůj prostor mezi čtyřmi stěnami tak, jak se vám to líbí – aniž byste museli požádat svého pronajímatele nebo družstvo o povolení. Aby se sen o vlastním bydlení nezměnil v noční můru, je důležité si koupi správně naplánovat časově i finančně. Povíme vám, jak můžete realizovat svůj sen o vlastním bydlení navzdory vysokým cenám a úrokovým sazbám.

| OVB Allfinanz, a.s.

Hypotéky — spolu v dobrém, ale i ve zlém

„Vláda chce lidem zdražit přechod k levnějším úvěrům! Co je to zase za kšefty mezi vládou a bankami? Tak tohle už ale opravdu nemyslí vážně, oni už neví, jak ty lidi obrat?“ Titulky a komentáře podobného znění nedávno plnily český mediální prostor. Trochu tak rozvířily kalné vody, které se kolem tématu účelně vynaložených nákladů časem usadily. Následovaly poté, co vláda schválila novelu zákona o spotřebitelském úvěru.

Nevěsta a ženich smějící se při objímání – plánování svatby

| OVB Allfinanz, a.s.

Plánování svatby: Jak ušetřit na svatebním rozpočtu

Ať už v malém rodinném kruhu na vlastní zahradě, nebo se stovkami hostů na pobřeží Itálie,  vlastní svatba je jedním z nejkrásnějších, ale také  nejdražších dnů života mnoha párů. Měla by být nejen dobře naplánovaná, ale i rozumně financovaná. Shrnuli jsme nejdůležitější aspekty a ukážeme vám, jak si snadno svatební rozpočet naplánovat.

Dva muži sedící na dodávce – Vanlife

| OVB Allfinanz, a.s.

Vanlife: Život v dodávce – Jak se správně pojistit a financovat na cestách

Ranní probuzení v Česku a večerní usínání v Chorvatsku s výhledem na moře. Cestování obytným autem je nezapomenutelné dobrodružství. Aby se sen o bezmezné svobodě neproměnil v noční můru, měli byste se dobře připravit. Ukážeme vám, jak být připraveni na nečekané – jak finančně, tak i z hlediska pojištění.

| OVB Allfinanz, a.s.

Kdo pomůže hypotečnímu kohoutkovi?

Minulý týden jsem četl dceři pohádku o kohoutkovi a slepičce. Vypráví, jak kohoutkovi uvízne v krku zrnko, které v rychlosti sezobne, protože se nechce se slepičkou rozdělit. Slepička pak běhá po různých lidech, zvířatech, živlech a meteorologických útvarech, aby získala trochu vody, která by zrnko z krku uvolnila.

Pár na pohovce plánující společné bydlení

| OVB Allfinanz, a.s.

První společné bydlení: Co potřebujete vědět, než se sestěhujete

První společné bydlení – jedno z velkých dobrodružství pro páry. Najít ale ten správný byt může dát zabrat. A pak přijde to vzrušující – sestěhování. Nábytek, dekorace, chod domácnosti, finance i každodenní život – vše se musí probrat a ujasnit. Shrnuli jsme pro vás výhody a nevýhody sdíleného bydlení a přidali pár tipů.

Pár plánuje společný bankovní účet

| OVB Allfinanz, a.s.

Společný bankovní účet: Jak spravovat společné finance?

V partnerství se toho sdílí hodně – obzvláště pak ve společné domácnosti. Ale platí to i v případě financí? Kdy má smysl mít společný bankovní účet na společné výdaje? A čeho byste si při jeho zakládání měli být vědomi? Ukážeme vám, jaké jsou výhody a nevýhody společného účtu a jaké existují alternativy.

| OVB Allfinanz, a.s.

Jak poznat internetový podvod a jak se proti němu bránit?

Najednou mi na mail přišlo několik zpráv z mé banky: „Žádost o Vaši rychlou půjčku byla schválena, peníze jsme právě poukázali na Váš účet a můžete je začít čerpat“. Ale já o žádné půjčky nežádal! A pak jsem jen bezmocně koukal, jak mi z mého účtu někdo peníze odesílá na neznámé účty, aniž bych mohl účet ovládat. Můj účet byl napaden internetovými podvodníky, kteří se dostali k mým osobním i bankovním údajům, a mně zbyly jen oči pro pláč. A nebyl jsem sám, kdo zažil podobnou katastrofu v osobních financích. Češi v loňském roce kvůli internetovým podvodům přišli o více než miliardu korun. Počet útoků se za poslední dva roky zčtyrnásobil a podvedení uživatelé v průměru přišli o více než 160 000 korun.