Co je pro vás důležité?

Jít novými cestami– kariéra v OVB.

Zjistěte, zda se k sobě navzájem hodíme.

Věříme ve výhody, které nabízí práce v OVB.

Každý náš klient je jiný, má individuální cíle a nároky. Přesně to také očekáváme od našich finančních poradců. Zda se u nás uplatníte, nezjistíte nikdy dopředu. Jisté však je, že pracovní den u nás je jedinečný. Pokud hledáte stabilní práci, která nabízí flexibilitu a smysl, potom by kariéra u OVB pro vás mohla být tou pravou cestou.

Výhoda práce v OVB – kariéru si určuje každý sám

Věra (33)

»Když byly mé děti malé, pracovala jsem jako poradkyně pouze na několik hodin týdně. Dnes jsou již starší a samostatnější a já bych se ráda profesně dále rozvíjela. Momentálně buduji vlastní tým a těším se na více odpovědnosti a další možnosti růstu.«

Jedním pohledem

Sebeurčení, samostatnost a flexibilita jsou synonymem všedního dne poradce OVB. Myslíme si, že každý ze sebe dokáže dát to nejlepší pouze tehdy, pokud se přizpůsobí svému denního rytmu. Budu dnes pracovat v kavárně, půjdu si zasportovat nebo začnu den přímo schůzkou s klientem? U OVB jsou tato rozhodnutí na vás.

Můžu si práci v OVB přizpůsobit svým nárokům?

Věra: Nejen to, ale ještě více: Můžete si svůj pracovní den strukturovat zcela podle svých vlastních představ.

Věra: Místo a dobu práce si můžete každý den určovat zcela sami – tak, jak vám to nejlépe vyhovuje.

Věra: Vaše nasazení ovlivňuje výši vaší odměny. Pokud chcete, můžete získat nadprůměrné příjmy.

Věra: Navíc máte možnost vybudovat si svůj vlastní tým.

Nikdy bych si nemyslel, že práce s financemi může být tak flexibilní a rozmanitá.

Výhoda práce v OVB – samostatně, ale v týmu

Rita (27)

»Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, zda je svět financí a pojišťovnictví pro mě skutečně to pravé. Dnes už o tom nepochybuji. V OVB se cítím velice dobře. Baví mě být v kontaktu s klienty a vždy mě potěší, když před sebou vidím spokojené tváře. V odborných otázkách se mohu vždy spolehnout na podporu zkušených kolegů a každý den je pro mě z hlediska osobního rozvoje přínosem.«

Jedním pohledem

Naši finanční poradci nepracují sami, vždy máte kolem sebe týmové zázemí. Za každým poradcem OVB stojí místní tým. Jsme pevně přesvědčeni, že optimálních pracovních výsledků lze dosáhnout nejen v úzké spolupráci s kolegy, ale také s profesionální podporou Analytického centra OVB, které poskytuje informace o aktuálních produktech a datech z trhu. Naše každodenní praxe je toho důkazem.

Jak můžu být dobrým finančním poradcem, když sám neznám odpověď na všechny odborné otázky?

Rita: Nikdo neví všechno a je to tak v pořádku. Přesně proto má smysl pracovat společně. Ze silných spolupracovníků se u nás stává ještě silnější tým, který se vzájemně podporuje.

Rita: Za vámi a vaším týmem stojí »páteř« OVB: centrála společnosti. Zde jsou vytvářeny základy pro každodenní práci a centrála je zárukou, že se vám vždy dostane podpory, jakou potřebujete.

OVB má za sebou v Evropě 50 úspěšných let a v České republice již čtvrt století – staňte se její součástí a podílejte se na psaní její historie.

Můžete i vy začít pracovat u OVB?

Mám se svým vzděláním, se svým studiem a profesními zkušenostmi vůbec šanci začít pracovat jako finanční poradce OVB?

Více o možnostech zahájení spolupráce se dozvíte zde.

Výhoda práce v OVB – individuální kariérní příležitost

Tomáš (32)

»Začínal jsem na nejnižší pozici jako „Financial trainee“. Nyní jsem obchodním vedoucím v OVB a pomalu si začínám budovat vlastní tým. Kariérní postup je daný. Můj výdělek záleží jen na mně, jak rychle budu plnit kritéria. Příjem je adekvátní mému pracovnímu nasazení a motivuje mě to k tomu, abych pracoval nejlépe, jak dovedu.«

Jedním pohledem

Žádný z našich uchazečů není stejný. Ať už u nás začnete pracovat po maturitě, nebo po ukončení studia na vysoké škole. I bez předchozích profesních zkušeností, po mateřské dovolené nebo jako finanční profesionál se zkušenostmi, každý má stejnou šanci. Nezbytným předpokladem vašeho úspěchu je nadšení pro věc, schopnost spolupráce a ztotožnění se s vysokými standardy kvalitního poradenství.

Co potřebuji, abych se mohl ucházet o práci v OVB?

Tomáš: O vašem úspěchu rozhoduje vaše nasazení.

Tomáš: Nepotřebujete být finančním expertem, abyste s námi mohl začít spolupracovat. Postaráme se, abyste získal potřebné znalosti.

Výhoda práce v OVB – různorodý pracovní den

Jiří (45)

»Už 18 let jsem rád, že pracuji jako finanční poradce. Monotónní a striktní postupy nejsou nic pro mě. Nemám rád nudu a opakující se věci. Má práce s lidmi, ať už s mým týmem, nebo s klienty, je každý den individuální a nepředvídatelná. Tak se nikdy nenudím a každý den je pro mě motivací a příležitostí pro sebevzdělávání.

Jedním pohledem

Práci od 9 do 5 u nás budete hledat marně. Každý klient je se svými potřebami a představami zcela individuální a vyžaduje od vás nová řešení. K těm jsou potřeba výkony, ale také podpora v osobním rozvoji. Budete tak mít možnost se osobně dále rozvíjet při výkonu pracovní činnosti i na různých workshopech. Nuda u nás neexistuje.

Zajišťuje práce finančního poradce neustálý pracovní a osobní rozvoj?

Jiří: Samozřejmě! Na vašem osobním rozvoji nám záleží. Na cestě vás podpoří široká nabídka školení, workshopů a dalšího vzdělávání.

Jiří: Žádný pracovní den poradce OVB není stejný. Neustále se učíte novým věcem a můžete své nově nabyté vědomosti hned využívat v praxi.

Práce probíhá z velké části online, pomocí nejmodernější techniky.

Naše strukturované vzdělávání

Noví poradci OVB se musejí nejprve naučit svému řemeslu od píky, aby mohli svým budoucím klientům poskytovat nejlepší výsledky. Proto nabízíme dobře strukturovaný systém vzdělávání. Chcete se dozvědět více o vzdělávání a práci finančního poradce?

Výhoda práce v OVB – úkol s jasným cílem a smyslem

Klára (28)

»Podstatná část mé práce na pozici finančního profesionála v OVB spočívá v tom, že podporuji lidi při jejich finančním a životním plánování. Díky tomu se mohou lépe rozhodovat a být tak spokojenější v každodenním životě. Spokojenost mých klientů je pro mě znamením dobře odvedené práce.«

Jedním pohledem

Jako poradce OVB jste partnerem na straně svých klientů, pomáháte jim přijímat správná finanční rozhodnutí a dosáhnout jejich osobních cílů i přání. Lze si v povolání přát něco lepšího než pomoci jiným lidem k dosažení jejich cílů?

Záleží mi na tom, aby má práce měla i společenský přínos. Je to v souladu s filozofií OVB?

Klára: Včas si plánovat svou finanční budoucnost je v dnešní době pro lidi stále důležitější. V džungli poskytovatelů a produktů je složité se vyznat, a proto lidé potřebují podporu. Od toho jsme tu my, finanční poradci OVB.

Klára: Staráme se o to, aby si naši klienti mohli klidně užívat života, aniž by se museli strachovat o své finance.

Klára: Když poradce odvede dobrou práci a vidí před sebou spokojeného klienta, je to největší zadostiučinění.

To je naplňující práce!