OVB Blog

»V nejrůznějších příspěvcích najdete články o životním stylu spolu s aktuálními otázkami z oblasti financí a zabezpečení na stáří.«

| OVB Allfinanz, a.s.

Obvykle není vidět, ale dokáže napáchat velké škody. Znáte jí?

Je chladné ráno, spěcháte do práce a auto najednou nestartuje. Na vině může být třeba i hlodavec. Jak na něj vyzrát?

| OVB Allfinanz, a.s.

Spoření jako důležitá kapitola rodinných financí

Pod pojmem spoření si představujeme různé věci. Jako děti spoření na vysněnou hračku, mobil, v dospělém věku na velké a důležitější věci.

| OVB Allfinanz, a.s.

Nehody se zvěří

Možná to potkalo už i vás. Jedete po okresní cestě, venku je šero a zničehonic se před vámi objeví pár svítících očí, který tam ještě před vteřinou nebyl.

| OVB Allfinanz, a.s.

Kdy je správný čas myslet na důchod a jak se na něj připravit?

Zejména mladým lidem se téma důchodu může zdát velice vzdálené. Mávnou nad ním rukou s dovětkem „času dost“. Bohužel takto myslí i spousta lidí ve středním věku.

| OVB Allfinanz, a.s.

Jak je důležitá finanční gramotnost

Dnešním dnem si připomínáme mezinárodní den gramotnosti. Jedná se o připomínku toho, jak důležité je pro nás v dnešní době čtení, psaní, počítání. Gramotnost je jedním ze základních stavebních kamenů inteligence národa a jedná se o velice důležité aspekty našeho života. A ruku v ruce s touto základní znalostí jde i finanční gramotnost, které se v OVB dlouhodobě věnujeme.

| OVB Allfinanz, a.s.

Spoření na stáří se týká každého

III. důchodový pilíř penzijního systému je jednou z variant, jak se připravit na stáří. Podívejte se, jak si vedou transformované a účastnické fondy v porovnáním s inflací a vyberte si ten nejdynamičtější.

| OVB Allfinanz, a.s.

Pojistka „na blbost“ se hodí nejen na letní radovánky

Když sousedovi poškodíte půjčenou sekačku. Když váš syn v obchodním centru nepozorností strhne regál plný drahých parfémů. Když vám z ruky vypadne kamarádův mobil a z displeje je rázem pavučina. Pro takové případy je tu pojištění odpovědnosti.

| OVB Allfinanz, a.s.

Léto je v plném proudu, nezapomeňte se pojistit na cesty

Náklady na léčebné výlohy při dovolené v zahraničí se mohou vyšplhat přes milion korun. Předejděte takovým situacím a nezapomeňte si na dovolenou přibalit i cestovní pojištění.

| OVB Allfinanz, a.s.

I Vaše krev může pomoci

Už čtvrtým rokem v OVB darujeme krev v rámci projektu, do kterého se pravidelně zapojují finanční poradci a pracovníci národní centrály.