Zajištěn pro vážný případ

Sławomir Nizio stál na vrcholu svého života. Během něj byly zdravotní problémy to poslední, na co by myslel. Přesto se nechal svou poradkyní OVB přesvědčit k založení pojistky, která v případě nemoci zajistí budoucnost jeho rodiny. Nikoho by v tuto chvíli nenapadlo, že  se tato pojistka stane jeho nejlepší životní investicí.

Šokující diagnóza vše obrátila naruby

Život se někdy může z minuty na minutu úplně změnit. Sławomir si se svou rodinou užíval každý den. Ve volném čase jezdili na výlety, zejména na kolech. Pokud jde o zdraví, bylo vše vždy v naprostém pořádku, přeci jen mu bylo teprve 30 let. Jednoho dne se mu však trochu zatočila hlava a Sławomir se rozhodl jít k lékaři. Po několika vyšetřeních si vyslechl šokující diagnózu: Nádor na mozku. Během náročné operace mu byl nádor z mozku odstraněn. Naštěstí dopadla operace dobře a k překvapení lékařů mohl Sławomir již další den opět chodit. Avšak dlouhou rehabilitaci měl mladý muž ještě před sebou.

Štěstí v neštěstí

Pokud živitel rodiny přijde o finanční příjem kvůli neočekávané pracovní neschopnosti, znamená to většinou vážnou finanční zátěž. Naštěstí to nebyl případ Sławomira. Několik měsíců před tím se totiž sešel se svou finanční  poradkyní Anie Krukowskou z OVB. Společně prošli všechny již uzavřené pojistné smlouvy, aby zjistili, které zabezpečení by ještě mohlo chybět. Ania mu poradila, aby uzavřel pojištění, které by jeho rodinu ochránilo, kdyby se mu něco stalo. „Díky Anie jsme byli během mé nemoci a doby léčení finančně zajištěni. Bez pojistného plnění bychom museli sáhnout na své úspory, které by stačily jen na omezenou dobu“, říká Sławomir.

Finanční zajištění pro případ nouze

Zatímco Sławomir čekal na operaci, shromažďoval veškeré dokumenty, které byly potřebné pro pojistné plnění. Týden po doručení dokumentů obdržel informaci, že pojistné plnění bylo uznáno. Peníze byly připsány na jeho účet ve stejném týdnu. „OVB mně a mé rodině kryla záda – a to v nejtěžším okamžiku našeho života. Cítím se v bezpečí, protože vím, že moje rodina je zajištěna pro každý případ. Když se mi něco stane, budou finančně zajištěni. Za to budu OVB vždy vděčný.“