Úspěšné maminky – OVB za nás našla rovnováhu mezi rodinou a prací

Pro Melindu a Anitu není kombinace kariéry a rodiny pouhým snem, ale skutečnou realitou. Obě kolegyně si jako úspěšné poradkyně zajistily v OVB finanční nezávislost.

Velké nároky na vlastní budoucnost

Melinda vyrostla v malém maďarském městečku na venkově. Již od dětství byla velmi ctižádostivá a toužila víc než jen po stereotypní práci. Chtěla více, chtěla být nezávislá a úspěšná. Ovšem její rodné město ji nenabízelo kdovíjak růžovou budoucnost. Jejím únikem bylo studium ekonomie v Budapešti. Také Anita přišla do hlavního města za studiem. Její rodiče ji nemohli finančně podporovat, proto musela začít hledat práci při studiu. Obě ženy se dozvěděly o kariérních možnostech v OVB od své spolužačky.

S velkou ctižádostí k úspěchu

Melinda a Anita pracují u OVB již více než deset let a obě na vedoucích pozicích. „V OVB jsem dosáhla finanční nezávislosti, což bylo vždy mým cílem“, říká Melinda. „Bylo také velmi důležité, abychom měli později dost času pro naši vlastní rodinu. A to bez finančního omezení nebo závislosti na partnerovi.“

Kombinovat práci a rodinu? V OVB to možné je!

Sen o rodině se oběma ženám splnil. „Když mi bylo třicet, poznala jsem v práci svého manžela, který je dodnes mým kolegou. O něco málo později se nám narodila dcera. Od té doby již nebylo nic jako dřív,“ říká Melinda, jejíž dcera oslavila už třetí narozeniny. Pro pracovně vytížené rodiče je rovnováha mezi rodinou a zaměstnáním leckdy nadlidský úkol. Podrobné plánování a střídání rodičovských povinností je přitom každodenní nutností. „Bohudík je taková koordinace u nás jednoduchá. Můj manžel je také finanční poradce v OVB, oba jsme tedy maximálně flexibilní, co se týká schůzek. Když má například naše dvouletá dcera ve školce představení, účastníme se vždy oba dva,“ vypráví Anita.

Kromě flexibilní pracovní doby se mohou matky i otcové vždy spolehnout na pochopení a podporu svých kolegů a nadřízených. „Anita a já jsme se staly maminkami přibližně ve stejné době. To nás ještě více spojilo. Kromě toho máme v kanceláři skvělé lidi. Pracuje zde dokonce několik rodinných příslušníků. Jako jedna velká rodina OVB se můžeme vždy spolehnout na velký počet potenciálních chův,“ říká Melinda s úsměvem.